Stare drzwi, co z nimi zrobić?

Stare drzwi, co z nimi zrobić?

Stare Drzwi, co z nimi zrobić? Wyrzucenie ich do kosza na śmieci nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem ze względu na ich gabaryty i materiał…

Stare drzwi, jak zutylizować?

W niektórych przypadkach można je odnowić lub przemalować, aby nadać im nowy wygląd i wykorzystać w innym celu. Niestety, w większości przypadków trzeba się pozbyć starych drzwi, a ich utylizacja może być kłopotliwa.

Odpady wielkogabarytowe

Odpady wielkogabarytowe, takie jak stare drzwi, nie mieszczą się w standardowych pojemnikach i kontenerach na odpady. Dlatego trzeba je oddać do specjalnego punktu odbioru. Zazwyczaj odbiór odpadów wielkogabarytowych jest wliczony w koszty stałych opłat za wywóz śmieci, ale trzeba zgłosić taki odbiór odpowiednio wcześniej do firmy, która zajmuje się tym wywozem.

Warto pamiętać, że szczegółowe zasady odbioru odpadów wielkogabarytowych mogą być różne dla poszczególnych miast i gmin. Informacje na ten temat można znaleźć na oficjalnych stronach internetowych.

PSZOK

Jeśli odbiór odpadów wielkogabarytowych jest niemożliwy, istnieje jeszcze jedna opcja – samodzielne nieodpłatne dostarczenie ich do lokalnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Taki punkt powinien znajdować się na terenie każdej gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *