Kiedy wymienić okna plastikowe ?

Kiedy wymienić okna plastikowe ?

Kiedy wymienić okna plastikowe ? Wymiana okien to ważna inwestycja, która powinna zostać podjęta w momencie, gdy stare okna nie są już w stanie skutecznie chronić naszego domu przed wiatrem, deszczem czy hałasem.

Kiedy wymienić okna plastikowe ?

Mimo że okna plastikowe są trwałe, to ich żywotność jest ograniczona, zwłaszcza w przypadku modeli produkowanych kilkanaście lat temu.

Aby ocenić, czy okna wymagają wymiany, należy zwrócić uwagę na stan techniczny profili. Pęknięcia, uszczerbki czy inne oznaki starzenia się są sygnałem, że czas na wymianę. Nieszczelności to kolejny argument za wymianą. Warto też sprawdzić stan uszczelek, ponieważ twarde, popękane lub stare uszczelki nie będą zapewniać odpowiedniej izolacji termicznej.

Okucia to kolejny element, na który należy zwrócić uwagę. Czy nie ma na nich śladów korozji lub uszkodzeń mechanicznych? Czy skrzydła otwierają się płynnie i lekko? A może po latach użytkowania opadły i nie przywierają do ram? Jeśli tak, to być może wystarczy tylko regulacja lub trochę troski, aby przywrócić im funkcjonalność.

Nie zapominajmy również o pakietach szybowych. Czy są szczelne? Czy między szybami nie zbiera się para wodna lub inne zanieczyszczenia? Pęknięcia powinny budzić niepokój, ale drobne rysy nie są powodem do natychmiastowej wymiany.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *